ضوابط و قوانین ساتبا

نرم افزار پی وی سیست (PVsyst) ویرایش 6.8.1

پی وی سیست یک بستهٔ نرم‌افزاری کامل برای مطالعه، اندازه‌گیری، شبیه‌سازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های فتوولتائیک بوده که محصول شرکت سوئیسی PVsyst SA میباشد.

در این نرم‌افزار می‌توان سیستم‌های متصل به شبکه (On-grid) ، منفصل از شبکه (Stand-alone) و پمپ‌های خورشیدی ( Pumping) و شبکه های ( DC-grid) را شبیه‌سازی کرد.

در قسمت ( On-grid) می توانید با انتخاب محل مورد نظر و نیز انتخاب تجهیزات از قبیل پنل ، اینورتر ، کابل خورشیدی به تجزیه و تحلیل سیستم خود بپردازید . استرینگ بندی و طراحی مدار با خود شماست هر چند نرم افزار نیز پیشنهاداتی به شما می دهد. در این نرم افزار شما می بایست فاصله استراکچر ها از یکدیگر را تعیین کنید و نرم افزار با توجه به فاصله گذاری شما ، افت سایه را به شما تحویل می دهد . در قسمت گزارش نهایی شما به اطلاعات زیادی دسترسی خواهید داشت .

از جمله این اطلاعات ، تابش افقی سالیانه منطقه ، تابش بر روی صفحات پنل خورشیدی ، افت های حاصله از سایه اندازی ، کابل و اینورتر و …می باشد

در بخش منفصل از شبکه (Stand-alone) ، شما با وارد نمودن بارهای مصرفی خود در طول شبانه روز ، به صورت سالیانه ، فصلی و یا ماهانه ، نسبت به تهیه تجهیزات مورد نیاز خود اقدام نمایید.

در بخش Pumping نیز ، با وارد نمودن اطلاعاتی از قبیل ، هد چاه ، میزان آب مورد نیاز روزانه و یک سری اطلاعات دیگر ، اطعاتی در خصوص تجهیزات مورد نیاز خود بدست آورید.

شما می توانید نرم افزار پی وی سیست را را به همراه کرک آن از سایت پی وی سولاردریافت نمایید.

برای دریافت نرم افزار اینجا را کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *